Jak zrobić domek dla lalek?

Jak zrobić domek dla lalek?

Jak zrobić domek dla lalek ?

Karolka jest bardzo kreatywnym, dużym dzieckiem. Na pewno spodobałby się jej domek dla lalek 🙂 Ale jak zrobić domek dla lalek? Nad tym trzeba się już nieco zastanowić. Przede wszystkim potrzeba projektu, który wyszukałem w internecie i dostosowałem do swoich potrzeb.

Kupiłem więc sklejkę liściastą 15 mm i przyciąłem na potrzeby domku. Pewnym wyzwaniem jest potrzeba cięcia pod kątem 45 stopni, lecz odpowiednie narzędzia sprawiają że jest to niewielki problem.

Cięcie drewna

Przyciąłem wszystkie potrzebne elementy, a teraz wywierciłem niezbędne otwory, które służyć będą za okna przez które lalki będą patrzeć na świat oraz skleiłem części, które będą służyć za dach domku dla lalek.

Jak zrobić domek dla lalek Sklejony dach domku dla lalek

Następnie wyciąłem prostokątne otwory w elewacji domku, które także będą oknami pomieszczeń domku. Mając już wszystkie potrzebne fragmenty przystąpiłem do montażu. Na początek do płyty podłogowej przykręciłem ścianki boczne, które także były ścięte u góry pod kątem 45 stopni, tak aby były dopasowane do dachu domku. Miejsca na wkręty zostały nawiercone wcześniej wiertłem, a wkręty jakie zastosowałem to 3,5 x 25mm.

Wyrzynarka Jak samodzielnie wykonać domek dla lalek

Teraz trzeba było tylko skręcić resztę elementów sklejki, to jest: płytę dolną, elewację, dwie ścianki działowe oraz płytę górną. Dzięki dokładnemu wcześniejszemu przycięciu płyt nie trzeba było martwić się o niedopasowanie elementów. Poniżej domek w całej swojej okazałości 🙂

Front domku Środek domku

Pozostała najprzyjemniejsza część, a mianowicie  malowanie 🙂 Dach oraz reszta domku została pomalowana osobno. Oczywiście użyte farby mają odpowiednie atesty, które sprawiają że zabawa z domkiem jest bezpieczna dla dzieci. Oto efekty:

Domek dla lalek

Jeśli domek dla lalek Ci się spodobał, zachęcam do zostawienia komentarza lub polubienia strony na fb. Jesteś zainteresowany zakupem domku takiego jak ten? – kliknij tutaj > domek dla lalek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *